WEBINAR | PROSJEKTPORTALENS BRUKERFORUM

KAN PROSJEKTPORTALEN BÅDE GI BEDRE KONTROLL OG EN ENKLERE PROSJEKTHVERDAG?

Prosjektportalens brukerforum, tirsdag 11.oktober klokken 13:00-14:00.

Prosjektleder Fred-Ragnar, fra Bærum kommune, forteller om deres reise fra Prosjektportalen 2 til Prosjektportalen 365, og hvordan de nye funksjonene har bidratt til bedre oversikt på porteføljenivå.

Vi tar også en titt på hva som er nytt i Prosjektportalen 365, samt hvilke nyheter dere kan glede dere til fremover! 

INNHOLD

GLadmelding

Kan Prosjektportalen både gi bedre kontroll og en enklere prosjekthverdag? 

I Bærum kommune prøvde man på dette da prosjektportalen skulle flyttes fra gammel server til Office 365, og i dette innlegget forteller Fred-Ragnar Skau-Nilsen om hva man har lykkes med og litt om hva som oppleves problematisk.

Fred-Ragnar Skau-Nilsen jobber som prosjektleder i Utviklingsenheten i Bærum kommune. Han har jobbet som konsulent med SharePoint og annen Microsoft-teknologi siden 2007.

NYHETER OG HVA SOM SKJER FREMOVER

Hva kommer av nyheter i fremtidige versjoner?

Vi tar en liten titt bak kulissene og avslører noen av hovedpunktene.

v1.6.0:

  • Webhooks når prosjektmalen legges på
  • Tidslinjen/leveranser
  • Aggregerte porteføljevisninger

v1.7.0:

  • Webhooks på faser
  • Rettighetsstyring for faseskift og egenskaper
  • Utvidet Idémodul
  • Tidslinjen får mer funksjonalitet

Vi snakker også litt om hva som rører seg rundt Prosjektportalen.

Er du ikke medlem av brukerforumet?

VERTSSKAPET

Fra Puzzlepart

Daniel Wiese-Møller

Prosjektleder og adopsjonskonsulent

Jan Lindset

Produktsjef - Prosjektportalen

Cecilie Søeberg

Cecilie Solheim Søeberg

Utvikler konsulent

GJESTER

Fra Bærum kommune

Fred-Ragnar Skau-Nilsen

Prosjektleder

Ønsker du å vite mer om Prosjektportalen 365?

Ofte stilte spørsmål

Brukerforum er en felles plattform for de som bruker Prosjektportalen, med mulighet for nettverksbygging, problemløsning og utveksling av erfaringer. Forumet ble opprettet mai 2020, etter stor etterspørsel fra brukerne våre. 

Trykk her for påmelding og mer informasjon om Brukerforumet.

Prosjektportalen 365 er et fullstendig verktøy for prosjekt- og porteføljestyring utviklet av Puzzlepart. Portalen er bygd på Sharepoint i Microsoft 365 og er basert på Prosjektveiviseren til Digitaliseringsdirektoratet. Les mer om Prosjektportalen her!

Ved å fylle ut og sende inn skjema lenger opp på denne siden.

Webinaret er gratis og åpent for alle!

Vil du lære mer, eller ønsker du en demo av Prosjektportalen 365?
Lik og følg oss på sosiale medier
for nyheter og spennende oppdateringer